همایش قانون اساسی و دولت مشروطه در ایران

همایش قانون اساسی و دولت مشروطه در ایران در شهر مشروطه برگزار خواهد شد.
دکتر محمد مظهری عضو هیات مدیره انجمن علمی حقوق اساسی ایران گفت: به همت انجمن علمی حقوق اساسی ایران همایش ملی مشروطه ایرانی، قانون اساسی و دولت مشروطه در ایران با حضور اساتید برجسته کشور و دانشجویان در روز ۲۵ بهمن امسال در دانشگاه تبریز برگزار خواهد شد.
دبیر این همایش با بیان اینکه ناگفته های بسیاری در مورد انقلاب مشروطه وجود دارد افزود: در این همایش در بخش های حقوق،علوم سیاسی، تاریخ و علوم اجتماعی رویکردها و جریانات فکری و سیاسی در انقلاب مشروطیت مورد واکاوی قرار خواهد گرفت.
عضو هیات مدیره انجمن حقوق اساسی ایران همچنین افزود، از اهم محورهای این همایش می توان به موارد زیر اشاره نمود:
مبانی اجتماعی و سیاسی قانون اساسی مشروطیت، تحلیل تاریخی قانون اساسی مشروطه، قانون اساسی مشروطه تنظیم قدرت و تفکیک قوا، قانون اساسی مشروطه مساله مردم سالاری، قانون اساسی مشروطه و انجمن های محلی…
این عضو هیات علمی دانشگاه تبریز در پایان با دعوت از همه اساتید و صاحب نظران به منظور شرکت در این همایش افزود: تارنمای انجمن علمی حقوق اساسی ایران به نشانی www.iacl.ir به منظور دریافت اطلاعات تکمیلی در دسترس علاقمندان قرار دارد که می توانند به ارائه مقاله و کسب اطلاعات تکمیلی بپردازند.
این حقوقدان در پایان بیان داشت: اساتید و دانشجویان گرامی می توانند مقالات خود را تا حداکثر ۲۰ دیماه به آدرس پست الکترونیکی دبیرخانه ارسال نمایند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *