همایش قانون اساسی و دولت مشروطه در ایران

همایش قانون اساسی و دولت مشروطه در ایران در شهر مشروطه برگزار خواهد شد.
دکتر محمد مظهری عضو هیات مدیره انجمن علمی حقوق اساسی ایران گفت: به همت انجمن علمی حقوق اساسی ایران همایش ملی مشروطه ایرانی، قانون اساسی و دولت مشروطه در ایران با حضور اساتید برجسته کشور و دانشجویان در روز ۲۵ بهمن امسال در دانشگاه تبریز برگزار خواهد شد.
دبیر این همایش با بیان اینکه ناگفته های بسیاری در مورد انقلاب مشروطه وجود دارد افزود: در این همایش در بخش های حقوق،علوم سیاسی، تاریخ و علوم اجتماعی رویکردها و جریانات فکری و سیاسی در انقلاب مشروطیت مورد واکاوی قرار خواهد گرفت.
عضو هیات مدیره انجمن حقوق اساسی ایران همچنین افزود، از اهم محورهای این همایش می توان به موارد زیر اشاره نمود:
مبانی اجتماعی و سیاسی قانون اساسی مشروطیت، تحلیل تاریخی قانون اساسی مشروطه، قانون اساسی مشروطه تنظیم قدرت و تفکیک قوا، قانون اساسی مشروطه مساله مردم سالاری، قانون اساسی مشروطه و انجمن های محلی…
این عضو هیات علمی دانشگاه تبریز در پایان با دعوت از همه اساتید و صاحب نظران به منظور شرکت در این همایش افزود: تارنمای انجمن علمی حقوق اساسی ایران به نشانی www.iacl.ir به منظور دریافت اطلاعات تکمیلی در دسترس علاقمندان قرار دارد که می توانند به ارائه مقاله و کسب اطلاعات تکمیلی بپردازند.
این حقوقدان در پایان بیان داشت: اساتید و دانشجویان گرامی می توانند مقالات خود را تا حداکثر ۲۰ دیماه به آدرس پست الکترونیکی دبیرخانه ارسال نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *